WYPRZEDAŻ
Kufel do piwa w kształcie czaszki
Kufel do piwa w kształcie czaszki
36,90 zł 17,00 zł
szt.
Książeczka o pracy weterynarza
Książeczka o pracy weterynarza
7,90 zł 5,90 zł
szt.
Gra ciało człowieka - quiz mały
Gra ciało człowieka - quiz mały
12,50 zł 9,50 zł
szt.
Zegarek metalowy "pozłacany"
Zegarek metalowy "pozłacany"
24,00 zł 15,00 zł
szt.

Czepek pielęgniarski - to tradycyjne nakrycie głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli medycyny, to pierwowzór, który miał na celu ułatwić rozpoznawanie personelu medycznego, był także funkcjonalny i pozwalał ochronić twarz, przed opadającymi włosami z twarzy pracujących Pań Pielęgniarek. Tradycyjnie wykonywany był białego, wykrochmalonego płótna, albo z muślinu, batystu, organtyny. Wraz z upływem czasu tańszą wersję wykonywano z plastiku. Noszony był w codziennej ochronie zdrowia do 1990 roku w przychodniach i szpitalach. Stanowił obowiązkowy element stroju pielęgniarki. Dla słuchaczek studium pielęgniarskich przewiany był czepek biały bez paska, po pierwszym roku otrzymywały one pozwolenie na noszenie cienkiego czarnego pionowego paska, po drugim roku drugi cienkiego pionowego paska. Czepek położnicy różnił się od czepka pielęgniarskiego kolorem paska. W przypadku pielęgniarek czepek powinien posiadać czarny pasek, w przypadku położnych czerwony. Stworzono także czepek dla opiekunem medycznych z granatowym paskiem. Czepek z paskiem jasnoniebieskim przewidziany jest dla dietetyczki, czepek z paskiem żółtym dla higienistki.

Obecnie dla wygody użytkowania i do celów epidemiologicznych zastąpiono najczęściej bawełniane czepki, wersją łatwiejszą do dezynfekcji - małą metalową przypinką czepka, która stanowi swoista ozdobę mundurka szpitalnego. Czepek przypinka od wielu lat produkowany jest w naszym sklepie i zdobi strój pielęgniarki, strój położnej czy opiekunki podczas codziennej pracy zawodowej.

Najczęściej czepki tradycyjne bawełniane używa się już głównie podczas uroczystości pogrzebowych Pań Pielęgniarek i Położnych, podczas strajków personelu medycznego, na ważnych wystąpieniach medycznych, czy filmach.

  • promocja
  • promocja
Czepek tradycyjny bawełniany dla położnej Czepek tradycyjny bawełniany dla położnej
Cena: 22,50 zł 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Czepek tradycyjny bawełniany dla opiekunek medycznych Czepek tradycyjny bawełniany dla opiekunek medycznych
Cena: 22,50 zł 30,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Czepek tradycyjny bawełniany dla dietetyczki Czepek tradycyjny bawełniany dla dietetyczki
Cena: 22,50 zł 30,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

W naszym sklepie słynącym z czepków tradycyjnych, jak i czepków przypinek znajdziecie Państwo produkty wysokiej jakości. Nie tanie przetargówki. Polecamy zwłaszcza na prezent dla Mamy, Córki, Siostry, Koleżanki Pielęgniarki, Położnej, Opiekunki. Czepki przypinki są idealną i funkcjonalną biżuterią dla medyków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl