Filtr przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
WYPRZEDAŻ
WYPRZEDAŻ - Średni Ceramiczny Anioł Fizjoterapeuta
WYPRZEDAŻ - Średni Ceramiczny Anioł Fizjoterapeuta

4,90 zł

Cena regularna: 100,00 zł

Najniższa cena: 9,90 zł
Kolczyki wiszące Symbol Weterynarii
Kolczyki wiszące Symbol Weterynarii

55,00 zł

para
Zuzi rusza się ząb - książeczka dzielnej dziewczynki
Zuzi rusza się ząb - książeczka dzielnej dziewczynki

5,00 zł

Cena regularna: 13,00 zł

Najniższa cena: 13,00 zł
szt.
Świeca dłoń
Świeca dłoń

19,90 zł

Cena regularna: 69,99 zł

Najniższa cena: 69,99 zł
szt.
WYPRZEDAŻ - Kubek Tylko moja siostra mówi do mnie siostro
WYPRZEDAŻ - Kubek Tylko moja siostra mówi do mnie siostro

6,90 zł

Cena regularna: 15,00 zł

Najniższa cena: 15,00 zł

Czepek pielęgniarski - to tradycyjne nakrycie głowy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli medycyny, to pierwowzór, który miał na celu ułatwić rozpoznawanie personelu medycznego, był także funkcjonalny i pozwalał ochronić twarz, przed opadającymi włosami z twarzy pracujących Pań Pielęgniarek. Tradycyjnie wykonywany był z białego, wykrochmalonego płótna, albo z muślinu, batystu, organtyny.

 

Czepki medyczne

Wraz z upływem czasu tańszą wersję wykonywano z plastiku. Noszony był w codziennej ochronie zdrowia do 1990 roku w przychodniach i szpitalach. Stanowił obowiązkowy element stroju pielęgniarki. Dla słuchaczek studium pielęgniarskich przewiany był czepek biały bez paska, po pierwszym roku otrzymywały one pozwolenie na noszenie cienkiego czarnego pionowego paska, po drugim roku drugi cienkiego pionowego paska. Czepek położnicy różnił się od czepka pielęgniarskiego kolorem paska. W przypadku pielęgniarek czepek powinien posiadać czarny pasek, w przypadku położnych czerwony. Stworzono także czepek dla opiekunem medycznych z granatowym paskiem. Czepek z paskiem jasnoniebieskim przewidziany jest dla dietetyczki, czepek z paskiem żółtym dla higienistki.

Obecnie dla wygody użytkowania i do celów epidemiologicznych zastąpiono najczęściej bawełniane czepki, wersją łatwiejszą do dezynfekcji - małą metalową przypinką czepka, która stanowi swoista ozdobę mundurka szpitalnego. Czepek przypinka od wielu lat produkowany jest w naszym sklepie i zdobi strój pielęgniarki, strój położnej czy opiekunki podczas codziennej pracy zawodowej.

Najczęściej czepki tradycyjne bawełniane używa się już głównie podczas uroczystości pogrzebowych Pań Pielęgniarek i Położnych, podczas strajków personelu medycznego, na ważnych wystąpieniach medycznych, czy filmach.

 

 

W naszym sklepie słynącym z czepków tradycyjnych, jak i czepków przypinek znajdziecie Państwo produkty wysokiej jakości. Nie tanie przetargówki. Polecamy zwłaszcza na prezent dla Mamy, Córki, Siostry, Koleżanki Pielęgniarki, Położnej, Opiekunki. Czepki przypinki są idealną i funkcjonalną biżuterią dla medyków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl